حوزه‌ علمیه در قرن جدید با رسالت‌های سنگینی مواجه است

  • ۳۶

حوزه/ مدیرحوزه‌ های علمیه گفت: حوزه عصر جدید، حوزه‌ای است که با سختی‌ها و چالش‌های فراوان و البته رسالت‌های سنگینی مواجه است. در این روزها باید با توشه گیری از گذشته آماده حرکت نو شویم.

حوزه و نهاد روحانیت همواره مردم‌گرا و اجتماعی بوده است

  • ۳۶

حوزه/ آیت الله اعرافی گفت: حوزه و نهاد روحانیت، همواره مردم گرا و اجتماعی بوده است. در کنار مردم به ویژه نیازمند و مستمندان قرار داشته است که این هویت، هویت کمی نیست.   

قیمت بنزین در سال ۱۴۰۱ اعلام شد

  • ۳۳

عضو کمیسیون انرژی گفت: قیمت بنزین در سال ۱۴۰۱ افزایش پیدا نمی‌کند.

اولین یارانه سال ۱۴۰۱ به حساب سرپرستان خانوار واریز شد.

  • ۳۲

بیست و نهمین مرحله یارانه معیشتی ساعت ۲۴، دهم فروردین به حساب سرپرستان خانوار واریز شد.

لغو تحریمها/کدام تحریمها برداشته میشوند

  • ۴۸

مذاکرات وین وارد مرحله حساس و پایانی شده است. امروز ۱۶ بهمن ماه خبر رسید که دولت جو بایدن برخی از تحریم‌های وضع شده علیه ایران را لغو کرده است. اما کدام تحریم‌های ایران لغو شده است؟

دستگیری عامل شهادت شهید "رنجبر" در فارس

  • ۴۳

به گزارش برنا؛ سردار "مهدی حاجیان" در رابطه با این خبر اظهار کرد: با دستور ویژه فرمانده انتظامی کل کشور مبنی برتسریع در دستگیری این قاتل متواری و  با هدایت های میدانی فرمانده و جانشین انتظامی استان فارس، قاتل جانی و شرور مسلح که سیزدهم بهمن ماه سرهنگ دوم شهید "علی اکبر رنجبر" را به شهادت رسانده بود، شناسایی و دستگیر شد.

وی افزود: خون به ناحق ریخته شده شهدای عزیز ما خاصه شهید علی اکبر رنجبر در استان فارس  سند حقانیت و مظلومیت مجموعه انتظامی جمهوری اسلامی است و لازم است تا قوای سه گانه با حمایت های خود در قوانین واصلاح آن از این مظلومیت دفاع کنند.

پیکر شهید رنجبر در شیراز تشییع شد

  • ۴۴

پیکر پاک شهید رنجبر در میان مردم شیراز که خواهان برخورد قاطعانه با اراذل و اوباش بودند، تشییع شد.

اراذل با قمه یک پلیس را به شهادت رساندند

  • ۵۸

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس گفت: ستوان یکم علی اکبر رنجبر جانشین پاسگاه انتظامی روستای بیدزرد شیراز در درگیری با اراذل و اوباش به خیل یاران شهیدش پیوست. 

مسئولان باید نیجریه را الگو قرار بدهند

  • ۵۷

داود:
⚠️توئیتر در برابر حاکمیت نیجریه تسلیم شد، مسئولان یاد بگیرند❗️

1⃣ به گزارش مهر پس از آنکه توئیتر یک پست رئیس جمهور نیجریه را حذف کرد، دولت این کشور شبکه اجتماعی توئیتر را تعلیق کرد.

2⃣پس از تعلیق پلتفرم از سوی دولت، شرکت های مخابراتی نیز دسترسی کاربران به آن را مسدود کردند.

3⃣حال آژانس ملی توسعه اطلاعات فناوری نیجریه در بیانیه‌ای اعلام کرده، توئیتر توافق کرده تا با احترام به قوانین نیجریه، براساس فرهنگ و تاریخچه ما عمل کند.

4⃣به گفته مدیرعامل آژانس ملی نیجریه، این شرکت آمریکایی توافق کرده تا نماینده ای در این کشور جهت همکاری با مقامات کشور مشخص و از قوانین مالیات محلی پیروی کند.

👌توئیتر تنها یک پست از رئیس جمهور نیجریه حذف کرده بود اما اینستاگرام هزاران پست درباره سردار غیرت را حذف می‌کند.

😡مسئولان فضای مجازی، عرق ملی را از نیجریه یاد بگیرند❗️

 

 

ریخت و پاش اضافی در زمینه واردات موبایل

  • ۵۳

ارزش واردات موبایل به کشور برابر با کل صادرات صنعتی ایران!

🔹واردات و صادرات برخی اقلام نشان می‌دهد ارزبری واردات موبایل در 9 ماهه امسال حدود 961 میلیون دلار کمتر از کل صادرات بخش کشاورزی کشور در این مدت بوده است. همچنین کل صادرات یا ارزآوری بخش صنعت ایران تنها 367 میلیون دلار بیشتر از ارزبری واردات موبایل بوده است.

🔹واردات موبایل 520 میلیون دلار از کل واردات ذرت، 829 میلیون دلار از واردات روغن و 1.5 میلیارد دلار از واردات دانه‌های روغنی بیشتر است و همچنین این میزان 2.27 برابر واردات کنجاله، 3.1 برابر واردات برنج، 4 برابر صادرات پسته، 6.3 برابر واردات قند و شکر، 11 برابر واردات چای، 18.8 برابر واردات حبوبات، 21.6 برابر واردات مرغ، 24 برابر صادرات فرش و صنایع‌دستی، 28.6 برابر صادرات زعفران،41.7 برابر واردات گوشت قرمز و 63 برابر واردات تخم مرغ بوده است./ فرهیختگان

logo-samandehi

خبرگزاری فضای مجازی سفیر هدایت